O ile sama ciąża najczęściej nie wpływa negatywnie na wygląd piersi, chociaż te oczywiście mogą zmienić swój wygląd poprzez szybkie przybieranie wagi, a potem jej natychmiastową utratę, to niekorzystny wpływ na biust ma na pewno karmienie naturalne. O ile oczywiście jest to najlepsza metoda karmienia nowonarodzonego dziecka, młode mamy bardzo często nabywają kompleks związany właśnie z wyglądem swoich piersi po tym okresie.

 

Wiadomo przecież, że biust jest atrybutem kobiecości i bezwzględnie wpływa na atrakcyjność zewnętrzną. To zresztą dlatego tak często realizowane są operacje powiększania piersi czy chirurgiczne podniesienie biustu. Warszawa na szczęście może pochwalić się renomowanymi klinikami, w których w sposób bezpieczny można takowe wykonać.

 

Biust po ciąży i okresie karmienia staje się mniej jędrny, wręcz wiotki, opada, na piersiach nierzadko pojawiają się szpetne rozstępy. Zmienia się również rozmiar biustu, ale przez utratę jędrności nigdy nie wygląda on już tak apetycznie, jak przed narodzinami dziecka. Aby zapobiec takim efektom błogosławionego stanu oraz karmienia piersią, zaleca się, by o biust specjalnie dbać już w trakcie ciąży. Producenci profesjonalnych kosmetyków oferują dedykowane w tym celu preparaty. Te mają zapobiegać pojawianiu się rozstępów, ale ich zadaniem jest też ujędrnianie i modelowanie biustu. Przyszłe mamy powinny zwracać szczególną uwagę na skład takich balsamów, by były w pełni bezpieczne dla jej zdrowia i rozwoju malucha w brzuchu. Z tych nieinwazyjnych sposobów pielęgnacji biustu zaleca się także regularne masaże, doskonale sprawdza się ich delikatne szczotkowanie na sucho albo masaż specjalną rękawicą.

 

Jeśli jednak po ciąży Twój biust pozostawia wiele do życzenia i z tego powodu masz ogromne kompleksy, jedyną opcją na przywrócenie atrakcyjnego wyglądu piersi jest korekta biustu. Warszawa oferuje zabiegi chirurgiczne, które nie tyle powiększają czy zmniejszają rozmiar piersi, ale przede wszystkim podnoszą go, ujędrniają, modelują.