Nanoplastia włosów – zdrowe dbanie o siebie

salon fryzjerski poznań

Nasze włosy bardzo często potrzebują odbudowy regeneracji i odżywienia. Są pozbawione blasku po częstych zabiegach jak koloryzacja czy rozjaśnianie, a przy tym również częste używanie prostownicy oraz suszarki. Zły wpływ na kondycję naszych włosów maja także czynniki atmosferyczne, po gorącym lecie oraz mroźnej zimie warto zafundować naszym włosom jeden z wielu zabiegów regenerujących może to być keratynowe prostowanie włosów, botoks na włosy, czy tez nanoplastia włosów. Takie zabiegi z pewnością przywrócą naszym kosmykom witalność i zdrowy wygląd.

Nanoplastia włosów

Jednym z wielu zabiegów jakie poleca nam w zasadzie każdy salon fryzjerski jest nanoplastia włosów czyli zabieg polegający na wygładzeniu i odbudowie struktury włosa. Jest to również sposób na ujarzmienie trudnych puszących oraz kręconych włosów. Zabieg ten jest nowoczesną ale przy tym również bardzo popularną metodą wygładzania włosów która również możemy przeprowadzić samemu w domu. Jednak chcąc uzyskać naprawdę spektakularne efekty zabiegu powinien go przeprowadzić dobry fryzjer, wówczas mamy pewność, że cała zabieg zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy, przy użyciu najlepszych środków, a co za tym idzie efekty zabiegu pozostaną na dłużej.

Na czym polega zabieg nanoplastii

Zabieg nanoplastii włosów polega na wprowadzeniu w głąb kosmyków włosa substancji pozwalających na uzyskanie efektu wygładzonych i zdrowo wyglądających włosów, bez konieczności ciągłego ich modelowania oraz prostowania.

Cały zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie włosów i aplikacja specjalistycznego preparatu i założenie na włosy czepka. Kolejny krok to spłukanie preparatu i umycie włosów oraz ich wysuszenie. Ostatni krok to prostowanie włosów pasmo po paśmie i umycie włosów delikatnym szamponem. Całość zabiegu może trwać od 3 do nawet 6 godzin wszystko zależy od długości oraz gęstości włosów, a także tego czy zabieg wykonywany jest przez salon fryzjerski czy też wykonujemy go na własną rękę w domu.