Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów podczas używania zalotki do rzęs!

odżywcze serum do rzęs

Jak długo mam ściskać rzęsy? Czy zalotkę stosować przed czy po nałożeniu tuszu do rzęs? Czy robi to różnicę, jeśli wydam mniej na jej zakup? Czy można zalotki używać codziennie, czy może nie jest to wskazane? Jeśli masz w sobie te wątpliwości – czytaj dalej!

  • Czy używanie zalotki jest niebezpieczne?

Pomimo przerażającego wyglądu, zalotki nie są niebezpieczne – należy jednak ich używać w odpowiedni sposób, aby przypadkowo nie wyrwać rzęs lub nie przytrzasnąć powieki. Aby tego uniknąć trzeba dowiedzieć się, jakie błędy można popełnić przy używaniu zalotki i jak ich uniknąć.

  • Zobacz więcej
  • Błąd #1 Podkręcanie rzęs nie jest Twoim pierwszym krokiem

Eksperci lubią podkręcać rzęsy przed makijażem, w ramach przygotowań do pielęgnacji skóry. Pomoże to otworzyć oczy i lepiej zobaczyć ich kształt. Poza tym jeśli już idealnie nałożyłaś korektor pod oczy lub zrobiłaś idealną kreskę, nie chciałabyś na pewno ryzykować rozmazania – dlatego zalotka do rzęs powinna być używana jako pierwsza.

  • Błąd #2 Nie korzystasz z zalotki dobrej jakości

Jeśli planujesz podkręcić rzęsy, powinnaś skorzystać z najlepszych dostępnych narzędzi. Podobnie, jak przykładasz się wybierając serum do rzęs – również zalotka powinna być mądrze dobrana. Trzymaj się z daleka od tych, które mają śliski uchwyt, ponieważ mogą zaczepić się o rzęsy i je wyrwać.

Zalotka do rzęs wysokiej klasy ma odpowiednie wykończenie, które zapewnia lepszy chwyt. Ważne jest też, by była w stanie idealnie dopasowywać do krzywizny linii rzęs, jednocześnie zapewniając gładkie podkręcenie, dlatego warto w to narzędzie zainwestować, a nie decydować się na pierwsze lepsze.

  • Błąd #3 Trzymasz zalotkę w nieprawidłowy sposób

Umieść kciuk i palce wskazujące w wyznaczonych otworach, a następnie rozsuń zalotkę na tyle szeroko, aby górne rzęsy zmieściły się pomiędzy gumową poduszką a metalową końcówką. Zbliż się jak najbliżej korzeni rzęs, nie dotykając skóry. Mocno ściśnij i zamknij zalotkę na rzęsach. Jeśli robisz to inaczej – robisz to źle i tym samym możesz uszkodzić rzęsy.

Przeczytaj również: https://promisso.pl/cynamon-i-dedykowane-kosmetyki-do-wlosow-czego-mozna-sie-spodziewac-z-takiego-polaczenia/