Kobiety od wieków szukają sposobów na usuwanie zbędnych włosków. Jeszcze w starożytności stosowano miód, wosk i ogień. Z biegiem lat wynaleziono na szczęście nieco mniej inwazyjne metody na uzyskanie idealnie gładkiego ciała. Przez lata panie realizowały golenie owłosienia jednorazowymi maszynkami, popularne były też kremy do depilacji oraz depilatory. Dzisiaj hitem jest jednak depilacja laserowa. Warszawa oferuje co najmniej kilka renomowanych klinik, takich jak Klinika SPIRE CLINIC, w których włoski udaje się usuwać nie tylko bezboleśnie, ale przede wszystkim trwale. Laseroterapia to obecnie jedyna metoda, dzięki której niechciane owłosienie znika raz na zawsze. Warto wiedzieć o niej więcej, by zyskać gładkie ciało i pozbyć się dyskomfortu, jaki wiąże się z koniecznością powtarzania nieprzyjemnych zabiegów depilacyjnych.
Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?
Depilacja laserowa odbywa się seriami. Dzisiaj każdy zabieg trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Przykładowo, depilacja laserem okolic pach trwa jedynie 2 minuty. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i docierają do mieszków włosowych. Tam wpływają na melaninę, czyli główny barwnik włosków. Dzięki temu z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej, aż w końcu znikają bezpowrotnie. Eksperci potwierdzają, że już podczas pierwszej depilacji znika na zawsze około 50% niechcianego owłosienia.
Ile zabiegów należy wykonać?
Wiele zależy od struktury włosków oraz partii ciała, z której te mają raz na zawsze zniknąć. Pierwsze lasery usuwały jedynie włosy grube i ciemne, dzisiaj depilacja laserowa może odbywać się z pełną skutecznością także na włoskach cienkich i jasnych, prostych oraz kręconych.
Konieczne jest wykonanie serii zabiegów laserowych. To najczęściej od 3 do 7 zabiegów, w comiesięcznych odstępach czasu.
Jakie partie ciała mogą być poddane depilacji laserem?
Usuwanie zbędnego owłosienia może odbywać się na dowolnej części ciała. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa bikini, nóg, pach oraz wąsika nad górną wargą. Panowie trwale usuwają włosy z klatki piersiowej, pośladków czy pleców.
Należy wiedzieć, że depilacja laserem może odbyć się na skórze nieopalonej, czystej, niepotraktowanej balsamem, kremem czy antyperspirantem. Skóra nie może być podrażniona, nie mogą występować na niej stany zapalne ani choroby skórne, takie jak łuszczyca albo bielactwo. Przeciwwskazaniem do wykonywania depilacji laserowej są choroby nowotworowe, ciąża oraz okres karmienia piersią.