Trening 300 brzuszków

Trening 300 brzuszków

Program „300 brzuszków” to obecnie chyba najczęściej stosowany w ramach uzyskania wymarzonego „kaloryfera” na brzuchu. Treningi dopasowane są indywidualnie, patrząc na kondycję osoby, która ćwiczy. To program, który systematycznie, ale przede wszystkim trwale rozwija mięśnie brzucha.

Podstawową częścią programu „300 brzuszków” jest test. Wykonuje się go jeszcze przed pierwszym treningiem, aby ocenić możliwości fizyczne i kondycję. Test jest prosty do realizacji i polega na zrobieniu tylu brzuszków, ile ćwiczący jest w stanie wykonać za jednym podejściem. Dzięki temu wyznaczany zostaje etap, od którego powinno się rozpocząć program. Dla każdej wartości przypisana jest inna ilość wykonywanych serii jednego dnia i inna liczba powtórzeń brzuszków. Każdy etap trwa 6 dni i po nim rozpoczyna się kolejny, wymagający jeszcze większej wytrwałości i siły.

Pamiętajmy jednak, że „300 brzuszków” mogą realizować jedynie osoby w pełni sprawne fizycznie. Przeciwwskazaniem są między innymi schorzenia kręgosłupa. Jeśli nie czujesz się na siłach, by przejść do kolejnego etapu programu, po prostu powtórz jeszcze raz ten sam, 6-dniowy cykl.

Warto jeszcze wspomnieć, iż możliwe jest wspomaganie tego programu innymi ćwiczeniami na brzuch. Do takich zalicza się aerobiczna 6 Weidera bądź treningi ABS. Nieodzownym elementem powinna być też niskokaloryczna bogata w białko dieta.