Butelka do wody z filtrem jest oferowana przez coraz większą liczbę producentów. Warto jednak wybierać produkt najlepszej jakości, by cieszyć się dostępem do rzeczywiście najlepszej jakości wody. Patrząc na właściwości butelki stworzonej zgodnie z wszelkimi standardami oraz normami, można wyliczać ich wiele zalet. Butelka filtrująca cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale nadal szereg osób wstrzymuje się od tego rodzaju inwestycji. Przedstawiamy więc fakty i mity na jej temat, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Fakt – butelka pozwala jonizować wodę

Woda zjonizowana jest przede wszystkim lepiej wchłanialna przez komórki naszego organizmu. Dzięki temu jesteśmy optymalnie nawodnieni i nie chodzi tu jedynie o gaszenie pragnienia.

Fakt – filtrowana woda jest nieskazitelnie czysta

Filtry eliminują z wody chemiczne związki, toksyny i inne niekorzystne składniki. Otrzymujemy wodę najlepszej jakości. Do butelki wlewać możemy kranówkę.

Fakt – filtr jest naturalny i bezpieczny

Filtry, jakie wykorzystywane są w butelkach filtrujących, składają się między innymi z węgla, jaki pozyskuje się poprzez palenie łupin kokosowych oraz kryształu górskiego. To elementy ekologiczne, bezpieczne dla naszego zdrowia.

Fakt – woda jest świeża przez 24 godziny

Dokładnie tak. Wodę w butelce należy wymieniać po 24 godzinach. Można ja przelewać do innego naczynia i także przez ten czas zachowuje ona swoje właściwości.

Fakt – butelka z filtrem jest wielorazowego użytku

Butelka z filtrem wystarcza na rok intensywnego użytkowania. Zakłada się, że właśnie taka jest jej żywotność, jeśli każdego dnia będziemy ja napełniać 4 razy dziennie.

Fakt – butelka filtrująca Dafi dostępna jest w różnych rozmiarach

Rzeczywiście, można korzystać ze standardowej butelki z filtrem, ale dostępny jest też dzbanek Dafi, który świetnie sprawdzi się w warunkach domowych czy bidon z filtrem Dafi, który można zabrać ze sobą w podróż albo na wycieczkę.

Mit – woda po filtracji jest bez wartościowych minerałów

To nieprawda, że przefiltrowana woda staje się „jałowa”. Jest to woda zasadowa, a sam filtr dostarcza jej niezbędnych wartości. Filtracja nie eliminuje też minerałów, które są już w wodzie zawarte. Oczyszcza ją jedynie ze szkodliwych substancji, pozostawiając ją nieskazitelnie czystą.

Mit – do butelki przenikają szkodliwe substancje

Absolutnie nie. Woda zjonizowana nie wchodzi w żadną reakcję z samą butelką. Jest też odporna na działanie promieni słonecznych.

Mit – butelka jest droga

Jednorazowa inwestycja w butelkę z filtrem, pozornie może wydawać się duża. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy możliwość jej wielorazowego użytku, okaże się, że będziemy generować oszczędności finansowe. Butelka na wodę posłuży minimum rok. Warto wyliczyć, ile przez ten czas wydalibyśmy na wodę w butelkach plastikowych.