Ćwiczenia na płaski brzuch

Nawet najlepsza dieta nie zawsze pomoże uzyskać nam idealnie płaski brzuch. W tej kwestii liczy się dużo bardziej aktywność fizyczna, dzięki której z tej części ciała znikną szpecące wałeczki i nadmiar obwisłej skóry. Płaski brzuchNależy przy tym zaznaczyć, że ćwiczenia na brzuch muszą być prowadzone systematycznie. Wymaga to ogromu wyrzeczeń, uporu w dążeniu do celu i cierpliwości. Chociaż pierwsze efekty można zauważyć po około miesiącu ćwiczeń to do uzyskania ostatecznego efektu może jeszcze wiele brakować. Liczy się ciągła motywacja i chęć do wykonywania nierzadko żmudnych ćwiczeń kardio, czyli tych z zakresu wytrzymałościowych.

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch to przede wszystkim standardowe brzuszki. Te można wykonywać w różnych konfiguracjach: z nogami opuszczonymi bądź uniesionymi ku górze, podnosząc tułów na wprost bądź ukośnie. Ćwiczenie to można wykonywać w różnych seriach, ze zmienną liczba powtórzeń natomiast nie można zapominać o przerwach odpoczynkowych po każdej z nich oraz odpowiednim oddychaniu. Do najbardziej popularnych programów, dzięki którym w szybkim czasie zobaczymy całkowicie płaski brzuch zalicza się: „300 brzuszków”, „aerobiczna 6 Weidera” oraz „ABS”.

Pamiętajmy także, że same ćwiczenia nie wystarczą jeśli nie będziemy stosować właściwej diety. Ta ma być niskokaloryczna, ale bogata w białko, które jest głównym budulcem mięśni. Ważne, by codzienne pożywienie zawierają jak najmniej tłuszczy jednak nie możemy wyeliminować ich całkowicie. Zdrowa dieta to taka, która zawiera komplet niezbędnych wartości odżywczych.