Czy diety cud istnieją?

dietetyk w poznaniu

Zdesperowani, którzy mają kompleksy wynikające z posiadania nadmiernej tkanki tłuszczowej, bardzo często szukają pocieszenia w dietach cud. Chcą stracić wagę szybko i spektakularnie. Tylko czy diety cud rzeczywiście pozwalają uzyskać takie rezultaty? Czy jadłospisy redukujące tkankę tłuszczową, jakie nagminnie pojawiają się w sieci, są w ogóle zdrowe?

 

Zdanie eksperta

Skuteczna, a przede wszystkim racjonalna i zdrowa dieta odchudzająca może być przeprowadzana tylko wtedy, gdy prowadzona jest pod czujnym okiem specjalisty, jakim jest dietetyk. Poznań i inne miasta w naszym kraju dysponują tego rodzaju ekspertami, a współpraca z nimi przebiega poprzez uwzględnianie zawsze indywidualnych potrzeb.

Okazuje się, że diety cud, które dostępne są online, nigdy nie są przecież dopasowane do potrzeb, ale i stanu zdrowia czy trybu życia osoby, która chce je stosować. W efekcie zrzucamy zbędne kilogramy szybko, zyskując przy tym szereg powikłań, z których najłagodniejszych skutkiem ubocznym jest jojo. Kilogramy powracają w zastraszająco szybkim tempie, ale to nie wszystko. Diety cud wpływają niekorzystnie na regulacje systemu trawiennego i układu metabolicznego. Osoba, która stosuje głodówki i inne diety niezawierające wszelkich wartości odżywczych, jest osłabiona, nierzadko pojawia się anemia. Cofnięcie negatywnych zmian nie jest takie proste, często wymaga długotrwałego leczenia.

 

Jak się odchudzać z głową?

W internecie znajdziesz mnóstwo porad, jak szybko schudnąć albo opisów, jak zbędne kilogramy straciła filmowa gwiazda. Pamiętaj jednak, że dieta musi być odpowiednia dla Ciebie – alarmuje dietetyk. Jeżyce, Poznań, Grunwald czy inne miasta mogą liczyć na profesjonalną pomoc w tym zakresie.

Jadłospis musi uwzględniać zapotrzebowanie kaloryczne, stan zdrowia, styl życia, aktywność fizyczną, która jest zresztą kluczowym czynnikiem dla osiągania zadowalających efektów. Co więcej, dobra dieta nie jest restrykcyjna, nie odczujesz na niej głodu, za to wszystkie posiłki będą zawierać produkty, które lubisz. Diety cud są uniwersalne, bardzo często niedopasowane do Twoich preferencji.

Dobre odchudzanie przynosi efekty w dłuższym okresie, ale za to zdrowo. Dieta ma być stosowana regularnie, a pacjent ma trwale zmienić nawyki żywieniowe. Tylko wtedy utrata zbędnych kilogramów nie będzie mieć negatywnego wpływu na zdrowie, nie pojawi się też efekt jojo.

Diety cud nie są dobrym pomysłem i nie pochwala ich dietetyka kliniczna. Poznań posiada mnóstwo wykwalifikowanych specjalistów i to do nich należy się udać w celu utraty tkanki tłuszczowej. Działanie na własną rękę nigdy nie przyniesie dobrych efektów.