Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego w aromaterapii

olejek herbaciany

Olejki eteryczne, kto nie zna ich wspaniałych właściwości? Mają szerokie zastosowanie w aromaterapii. Mogą koić, działać relaksacyjnie, ułatwiać zasypianie, dezynfekować i poprawiać nastrój. Na szczególną uwagę zasługuje olejek herbaciany, fachowo nazywany olejkiem z drzewa herbacianego.

Właściwości olejku herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest wyjątkowo cenną substancją, szczególnie znaną ze swoich właściwości dezynfekujących. Pozyskuje się go przez destylację liści drzewa herbacianego. Olejek herbaciany działa:

  • Przeciwbakteryjne
  • Grzybobójczo
  • Przeciwwirusowo
  • Przeciwzapalnie
  • Antyseptycznie

Jakie zastosowanie ma olejek herbaciany?

Ze względu na swoje właściwości olejek herbaciany znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości. Jest pomocny przy bólu gardła i przeziębieniu. Można jego roztworem płukać bolące gardło. Działa też bardzo dobrze podczas infekcji górnych dróg oddechowych, kiedy dodajemy go do inhalacji.

Jest wartościowym składnikiem kremów i maści, które działają przeciwgrzybicznie. Jest też komponentem wielu leków używanych przy leczeniu infekcji intymnych. Olejek herbaciany występuje również w preparatach na trądzik i łupież.