Boks w Polsce trenują przede wszystkim mężczyźni chociaż trzeba przyznać, że tą dziedziną sportu interesuje się również coraz więcej kobiet. Boks dostarcza adrenaliny i pozwala na wyładowanie negatywnej energii. Trzeba też zaznaczyć, że profesjonalny trening tego rodzaju angażuje partie wszystkich mięśni przez co poprawia się kondycja ćwiczącego i kształtuje sylwetka.

Boks może uprawiać każdy, kto jest sprawny fizycznie i nie jest obarczony chorobą, która wykluczałaby możliwość treningów (na przykład choroby układu oddechowego czy krążenia). Na kurs instruktora boksu decydują się wszyscy Ci, którzy pragną połączyć życie zawodowe ze swoją pasją i nie wyobrażają sobie już codziennego funkcjonowania bez tej techniki sportu.

Oczywiście nie trzeba od razu zostawać instruktorem, by boks ćwiczyć. Ta dziedzina sportu jest doskonała dla osób, które mają niespożytą energię – pamiętajmy, że godzinny trening idealnie zastąpić może nudne ćwiczenia na siłowni a do tego usprawnia ruchowo i sprawia, że ruchy ciała stają się bardziej skoordynowane i zwinne.

Kurs instruktora boksu, jaki oferowany jest na przykład w Akademii Sportu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy to tylko o ogromnym rozwoju tej techniki w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem boks uznawany jest za jeden z najstarszych sportów na świecie. Podobno uprawiano go już w starożytności.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił zacznij od treningu w domowym zaciszu – opanuj ciosy, popraw kondycję podnosząc sztangi, robiąc podskoki z obciążeniem, wykonując przysiady, brzuszki i skręty tułowia. Dopiero po chociaż minimalnym przygotowaniu udaj się na profesjonalne treningi, na których trener przekaże Ci wiedzę i wyćwiczy umiejętności techniczne tego sportu.